OKNA - DVEŘE - ROLETY - ŽALUZIE - SÍŤE

Montáž

 

Doporučená montáž

Přesné zaměření

Při zaměření délky parapetu dbáme na přesné měření a počítáme s typem ukončení parapetu. Pokud budeme parapet zakončovat laminátovou hranou, použijeme přesně naměřenou délku. V případě použití plastových krytek TOPSET musíme odečíst z celkové délky 3 mm na každou stranu. V případě zapouštění do zdiva přičteme ke každé straně 10 – 15 mm v závislosti na hloubce kapsy, do které budeme parapet zapouštět

 
Přesné zaměření

 
Příprava hran

Všechny řezné plochy je třeba komplexně chránit proti prolínání zbytkové vlhkosti ze zdiva. Zadní strana parapetu musí být ohraněna, boční hrany jsou opatřeny nejlépe barevně odpovídající plastovou krytkou TOPSET (pro správnou funkci je nutné krytku dle potřeby zkrátit a z vnitřní strany doporučujeme nanesení vrstvy silikonu, poté krytku pevně přitiskneme na bok parapetu). Druhou alternativou je použití laminátové hrany, které nalepíme a začistíme podle profilu parapetu

 
Příprava hran

 
Vlastní montáž

Po zakrácení parapetu na požadovanou velikost a ošetření hran nalepíme parapet nízkoexpanzní pěnou TOPSET PU750 (výrobce Den Braven), která je součástí naší nabídky. Parapet je nutno zasunout pod okenní rám a dbát na to, aby se v žádném případě nenachýlil k oknu (spád musí být od okna 1-2 %).

 
Vlastní montáž

 
Větrací mřížka

Do dřevotřískového parapetu TOPSET snadno vyřízneme otvor přímočarou pilou podle velikosti a tvaru větrací mřížky, řez začistíme (horní frézkou) a mřížku osadíme.

 
Větrací mřížka

 
Dilatační spáry

Oteplování (radiátor topení) a ochlazování (větrání) vedou u všech materiálů k roztahování a smršťování. Z tohoto důvodu je třeba při montáži parapetu, obzvláště při větších délkách, počítat s dilatačními mezerami. V případě potřeby napojení parapetu pod úhlem použijeme plastovou dilatační krytku TOPSET. Díky široké hraně pomůže zakrýt a utěsnit i ne zcela přesné úhly spoje.

 
Dilatační spáry

 
Závěrečné utěsnění spár

V závěru montáže po přilepení parapetu je nutné provést utěsňovací práce. Po očištění naneseme na spoje vrstvu silikonu tak, aby nevznikly žádné mezery. Poté vyhladíme vodou s přidaným čistícím přípravkem. Pro montáž doporučujeme námi nabízené nízkoexpanzní pěny a tmely TOPSET (výrobce Den Braven) v barevných odstínech, které odpovídají nabídce dekorů parapetů TOPSET.

 
Závěrečné utěsnění spár

 

 

Instalace parapetu - venkovní

 

 

Instalace venkovní parapetní desky (tažené i ohýbané)

 1. Vysekáním malého žlabu na obou bocích si připravíte špalety pro zapuštění venkovního parapetu – viz obrázek:

  Vysekáním malého žlabu na obou bocích

 2. Důkladně očistěte podloží od případných nečistot.
 3. Vezměte parapetní desku, umístěte krytky na kraje parapetu a vložte parapetní desku do žlabu určeném pro montáž parapetu - viz obrázek:

  Vezměte parapetní desku, umístěte krytky na kraje parapetu a vložte parapetní desku do žlabu

 4. Součástí dodávky jsou šroubky s plastovými krytkami, pomocí nich parapet ukotvíte k oknu a zakrytkujete plastovými krytkami - viz obrázek:

  Součástí dodávky jsou šroubky s plastovými krytkami

 5. Nyní si parapetní desku pomocí dřevěných klínků podložíme a vyrovnáme pomocí vodní váhy. POZOR je třeba také dodržet mírný spát směrem od profilu okna, z důvodů dobrého odvodu vody - viz obrázky:

  Nyní si parapetní desku pomocí dřevěných klínků podložíme

  A vyrovnáme pomocí vodováhy

  A vyrovnáme pomocí vodováhy
 6. Pomocí montážní pěny parapetní desku pod pěníme – viz obrázek. Doporučujeme nízko expanzní pěnu, aby nedošlo k vyboulení parapetní desky. Pro případ doporučujeme parapet zatížit po jeho celé délce.

  Pomocí montážní pěny parapetní desku pod pěníme

 7. Po vytvrdnutí montážní pěny můžete (nemusíte) odstranit klínky a provedete zapravení okolí parapetu.
 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode